close icon

Vážení klienti,

dne 01. 06. 2021 znovu otevíráme a hned na začátek jsme pro Vás připravili nové lázeňské balíčky za zvýhodněné ceny:

Pobyt pro posílení imunity a načerpání energie
Rekonvalescence po onemocnění covid-19

Těšíme se na Vaše rezervace a v případě jakýchkoli dotazů nás kontaktujte na e-mailu: marketing.manager@irishotel.cz nebo na tel. +420 702 160 632.

Těšíme se na Vaši návštěvu, tým hotelu IRIS****

Pokračovat
Kupón
na slevu
10%
Více
Kupón se slevou 10 % Schovat
Využijte kód pro slevu 10 % Váš kód: IRIS2010

Platí pro objednávky přes náš web. Kód zadejte v prvním kroku rezervace.

Platí pro pobyt v obodbí listopad 2018 - únor 2019

Speciální akce
&nbps

Tipy, jak strávit wellness pobyt v Karlových Varech ve 3 dnech

Lázeňská města přitahují pozornost turistů, pacientů i rekreantů, a není se čemu divit. Fenomén lázeňství má své opodstatnění – koncentrace přírodních léčivých zdrojů, pestrost památek, zajímavostí a dostupnost čisté přírody vytváří z lázní oblíbenou a nevyčerpatelnou destinaci pro aktivní trávení volného času, léčbu a odpočinek v jednom. Jak se zorientovat v nepřeberném množství lákavých míst, pokud se rozhodnete strávit wellness pobyt v Karlových Varech?

Den první: Nejprve se rozkoukejte

Pobyt v Karlových Varech začněte procházkou po kolonádách a minerálních pramenech – jen tak se seznámíte s lázeňskou atmosférou nejlépe. Po ubytování v hotelu vyrazte k nábřeží a Dvořákovým sadům, které sousedí se Sadovou kolonádou, kde na svou ochutnávku čekají první termální prameny. Dále se vydejte k Mlýnské kolonádě se svým nezaměnitelným sloupovím. Pokud budete pokračovat stejným směrem, podél Tržní a Zámecké kolonády dorazíte až ke slavné funkcionalistické Vřídelní kolonádě, ve které tryská nejteplejší pramen Karlových Varů Vřídlo ve formě fontány až do výšky 12 metrů.

Proslulý Grandhotel Pupp nemůžete minout, půjdete-li dál po nábřeží – a nezapadnete-li do nejbližší kavárny. Jestli chcete mít Karlovy Vary jako na dlani, vyjeďte od Grandhotelu lanovkou k rozhledně Diana, kde na vás kromě dechberoucího výhledu čeká Motýlí dům, tropická zahrada s exotickými motýli. Po cestě zpátky se nezapomeňte zastavit na vyhlídce Jelení skok, skalce se sochou kamzíka. A pak hurá na něco dobrého – nebo rovnou zpět do hotelu na masáž či do bazénu.

Den druhý: Za hranice Karlových Varů

Až se po snídani posilníte některým z minerálních pramenů, který jste si oblíbili předchozí den, udělejte si výlet do nedalekého Lokte, městečka, jehož hlavní dominantou je středověký hrad obtékaný řekou Ohří. Procházka vede od hotelu Thermal přes městskou část Doubí a poté údolím řeky Ohře kolem žulového skalního města Svatošské skály, které láká horolezecké nadšence. V Lokti můžete kromě románského hradu navštívit třeba rodinný pivovar Svatý Florián a ulevit svým nohám i žízni. Zpátky do Karlových Varů, kde si vychutnáte zaslouženou odměnu v podobě wellness, se svezte vlakem nebo autobusem.

Den třetí: Lázeňská elegance i ryzí příroda

I pestrý program může být příjemným odpočinkem. Nalaďte se na poklidné lázeňské plynutí času a přičichněte k výrobě typické karlovarské Becherovky v muzeu Jana Bechera. Poté poseďte u kávičky v sousedících Alžbětiných lázních, architektonického skvostu. Odpoledne spojte wellness procedury s relaxem v přírodě a nenechte si ujít oboru svatého Linharta, naučnou stezku a soustavu vyvýšených cestiček a můstků, které vybízejí ke sledování daňků, jelenů a prasat divokých. Využít zde můžete dokonce přírodní lanové centrum. Mnohá karlovarská místa se pro své kouzlo jen tak neokoukají, jiná zatím zůstávají neobjevena. Proto není těžké se do lázní vrátit – třeba v jiném ročním období.

Lázeňský pobyt nemusí být synonymem pro rekonvalescenci po nemoci nebo úrazu. Uvědomte si hodnotu svého zdraví a využijte dovolenou jako prevenci. Nepřijdete o zážitky ani odpočinek, naopak získáte bonus v podobě intenzivní péče o své tělo i ducha. 

Použité fotografie pocházejí z webu www.kvpoint.cz – databanky fotografií Karlovarského kraje.