close icon

Zvýhodněné balíčky

Více
close icon

Výhodné balíčky
ke znovuotevření hotelu!

Poznejte jedinečnou kombinaci čistého moderního designu a přátelské rodinné atmosféry, pohodlí a komfort hotelových pokojů, pestrou a vyváženou kuchyni, vynikající servis a individuální přístup ke každému klientovi.

Vítejte v rodinném Spa hotelu IRIS**** v Karlových Varech.Tady se budete cítit jako doma, ať už jste se přijeli léčit nebo si odpočinout, poznávat krásy okolní přírody, jezdit na kole nebo lyžovat.

arrowRezervovat online Pokračovat na web hotelu
Kupón
na slevu
10%
Více
Kupón se slevou 10 % Schovat
Využijte kód pro slevu 10 % Váš kód: IRIS2010

Platí pro objednávky přes náš web. Kód zadejte v prvním kroku rezervace.

Platí pro pobyt v obodbí listopad 2018 - únor 2019

Speciální akce
&nbps

4 dny v Karlových Varech – jakými aktivitami doplnit wellness pobyt?

Lázeňská města jsou oblíbenou destinací pacientů a rekreantů nejen díky hojnosti přírodních léčivých zdrojů, ale rovněž díky příjemné, poklidné atmosféře a všudypřítomnému klimatu pohody, kde vám nezbývá nic jiného než relaxovat a soustředit se na svůj duševní klid. Zásluhou čisté přírody, která lázně obklopuje, se Karlovy Vary a další lázeňská města stávají vyhledávaným turistickým cílem. Nemusí vás trápit vleklé onemocnění, abyste se mohli vypravit do lázní. Dopřejte si wellness pobyt jako prevenci a volno vyplňte aktivním trávením času v přírodě. Lázně jsou pro mladší i starší, zdravé i nemocné, a vždy mají co nabídnout.

Den první: Načerpejte tu pravou lázeňskou atmosféru

Pobyt v Karlových Varech začněte ochutnáním minerálních pramenů a seznámením se s hlavními dominantami lázní. Po ubytování v hotelu sejděte k nábřeží, kde na vás čekají krásné Dvořákovy sady sousedící se Sadovou kolonádou, kde se můžete osvěžit třeba Hadím pramenem. Poté pokračujte po promenádě k Mlýnské kolonádě se svým charakteristickým sloupovím a alegorickými sochami. Podél Tržní a Zámecké kolonády se dostanete až ke slavnému Vřídlu s 72 °C, nejznámějšímu prameni Karlových Varů, který tryská ve Vřídelní kolonádě jako gejzír až do výšky 12 metrů.

Chcete si Karlovy Vary prohlédnout z výšky – a navíc si udělat uklidňující procházku lesem? Půjdete-li dál po nábřeží, dorazíte až k vyhlášenému Grandhotelu Pupp. Odtud můžete nasednout na lanovku vedoucí k rozhledně Diana, vystoupit na mezistanici Jelení skok a poté pokračovat na Výšinu přátelství pěšky. Volně přístupná rozhledna nabídne lázně jako na dlani. Minout byste zde neměli ani tropickou zahradu s exotickými motýli – Motýlí dům. A pokud máte hlad, občerstvení je tu pro vás přichystáno v příjemné restauraci Diana. Až se pořádně rozkoukáte a sejdete po lesních pešinkách zpět, nezapomeňte se v hotelu odměnit masáží nebo odpočinkem v sauně.

Den druhý: Plnohodnotný výlet – vzpruha pro vaše nohy i mysl

Troufáte si na celodenní pěší výlet? Spojte turistiku s poznáváním a naplánujte si cca dvacetikilometrovou trasu do Bečova nad Teplou, městečka ve Slavkovském lese v údolí řeky Teplá, nad kterou se na skále vyjímá původně gotický hrad se zámkem v barokním stylu. Na túru vyrazte z městské části Doubí, odkud vystoupejte po zelené značce až do Horního Slavkova. Poté následujte žlutou přes obce Krásno a Milešov až do Bečova. Nejčastějším důvodem návštěvy je proslulý relikviář sv. Maura, vzácná šperkařská památka posázená drahokamy s ostatky světců. Své kouzlo mají i terasovité zahrady. Zpátky do Varů se dostanete pohodlně vlakem nebo autobusem.

Den třetí: Lákadla Varů, která potěší všechny smysly

V Karlových Varech máte stále co objevovat. Co třeba navštívit muzeum Jana Bechera, interaktivní expozici, která vám podrobně představí tradiční Becherovku? Po prohlídce by vám neměly ujít architektonicky výjimečné Alžbětiny lázně s krásnou tryskající fontánou, které jsou součástí Smetanových sadů vybízejících k relaxu. Později si v centru města při procházce vychutnejte lázeňskou oplatku, posilněte se minerálním pramenem, dejte si dobrou kávu a na nic nemyslete, jen se kochejte okolím. Zavítejte i do rozmanitých karlovarských kostelů. Pokud si chcete vyčistit hlavu v přírodě, zajímavou změnou může být obora sv. Linharta s malebnými loukami, rybníky, cestičkami a výhledem na divokou zvěř. Kromě naučných tabulí zde narazíte i na lanové centrum. Na závěr dne zavřete oči, nechte v sobě doznít zážitky a uvolněte se při hýčkající wellness proceduře v hotelu.

Den čtvrtý: Romantická túra jako sladká tečka na závěr dovolené

Poslední den svého pobytu byste si měli užít opravdu dosyta, proto nelze opomenout výlet do fotogenického Lokte, historického města, jehož dominantou je středověký hrad tyčící se nad řekou Ohří. Procházka vede od hotelu Thermal přes městskou část Doubí a poté údolím Ohře podél skalního žulového města Svatošské skály, které připomíná svatební průvod. V Lokti kromě románského hradu navštivte třeba rodinný pivovar Svatý Florián a uhaste svou žízni. Do Karlových Varů se můžete vrátit autobusem nebo vlakem.

 

Zaostřete na své zdraví a investujte do něj tím nejjednodušším způsobem – dopřejte si dovolenou, jakou máte nejradši. Pobyt v lázních nabízí vše v jednom: péči o tělo, aktivní odpočinek v přírodě, poznávání a zážitky i slastné nicnedělání. To vše nás udržuje v duševní kondici a přispívá k naší dlouhodobé spokojenosti

Použité fotografie pocházejí z webu www.kvpoint.cz – databanky fotografií Karlovarského kraje.