Kupón
na slevu
10%
Více
Kupón se slevou 10 % Schovat
Využijte kód pro slevu 10 % Váš kód: IRIS2010

Platí pro objednávky přes náš web. Kód zadejte v prvním kroku rezervace.

Platí pro pobyt v obodbí listopad 2018 - únor 2019

Speciální akce
&nbps

Nejkrásnější kostely Karlových Varů

Vary Jestli přemýšlíte, co s volným časem během pobytu v Karlových Varech, nesmíte minout zdejší okouzlující kostely. Procházku po kolonádách a parcích spojte s návštěvou architektonických památek, která vás osvěží podobně jako léčivý minerální pramen.

Kostel sv. Máří Magdalény

Chystáte-li se do centra lázní za slavným Vřídlem, nedaleko od pramene nepřehlédněte kostel sv. Máří Magdalény. Chrám byl vystavěn v původně gotickém stylu, kvůli špatnému stavu však došlo k přestavbě ve stylu vrcholného baroka. Národní kulturní památkou se stal v roce 2010. Krásným interiérem se můžete kochat při bohoslužbách a koncertech.

Pravoslavný kostel sv. Petra a Pavla

Už jste byli v pravoslavném kostele? Z vřídelní kolonády se pomalým krokem vydejte ke kostelu sv. Petra a Pavla v karlovarské vilové čtvrti Westend. A od hotelu Iris jste na místě za pár minut. Kostel byl dokončen na konci 19. století podle byzantsko-staroruského chrámu. Přístupný je denně od devíti ráno do šesti večer. Zajímá-li vás bohoslužba, vyhraďte si v neděli desátou dopoledne.

Anglikánský kostel sv. Lukáše

Ve čtvrti Westend najdete i výjimečný novogotický kostel sv. Lukáše s kombinovanou dřevěnou a zděnou kupolí a skvostnými vitrážemi v oknech s lomeným obloukem. Za aktuální expozicí voskových figurín a ukázkou dobových fotografií, filmů a zajímavostí můžete zavítat v provozní době kostela, denně od desíti do sedmi večer.